ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون مدیریت دولتی
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 11 ماه پیش
ترجمه تخصصی متون مدیریت دولتی-ترجمه تخصصی مدیریت دولتی
یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز در ادارات و نهاد های د

ترجمه تخصصی متون مدیریت دولتی

ترجمه تخصصی مدیریت دولتی


یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز در ادارات و نهاد های دولتی، توانایی مدیریت صحیح و همچنین تحت کنترل قرار دادن روند انجام امور مختلف در این ادارات است. همان طوری که می دانید، روند اجرای امور اداری و بخصوص دولتی روز به روز در حال گسترش و تغییر است. در همین راستا، همواره نیاز است تا افرادی آموزش های لازم را در این زمینه دریافت نمایند و به منظور انجام بهتر امور خود را با چنین روند هایی آشنا سازند. در سطح جهان، همواره و به صورت مداوم تحقیقات و پژوهش های متعددی در این زمینه در حال انجام است و پژوهشگران توانسته اند اطلاعات و روش های جدیدی در جهت تسهیل امور اداری پیشنهاد نمایند. برای درک بهتر این موارد می توانید به سادگی روند اجرای بعضی از امور اداری را در گذشته و حال مقایسه نمایید و نتایج حاصل از چنین مقایسه ای را بررسی کنید. اکثر افراد برای درک چنین روندی و یا برای انجام و سنجش کارایی روش های نوین در دفاتر محلی خود، نیاز به ارتباط و یا مطالعه نتایج و شیوه های پیشنهاد شده از سوی محققین داخلی و بین المللی دارند. بیشتر اوقات چنین مطالعاتی به زبان انگلیسی منتشر می شوند و نتایج این نوع تحقیقات از طریق ژورنال های بین المللی در اختیار سایر افراد و یا پژوهشگران قرار می گیرند. دار الترجمه آنلاین آپ با داشتن گروهی تخصصی در زمینه ترجمه متون تخصصی مدیریت دولتی، آماده ترجمه تمامی این موارد از زبان انگلیسی به فارسی است.
دانشجویان و علاقه مندان بسیاری در ایران مشغول مطالعه، انجام پژوهش و همچنین تحقیقات گسترده در زمینه مدیریت دولتی هستند. گروهی از این افراد، نتایج پژوهش های خود را از طریق پایان نامه های نوشته شده توسط خودشان به صورت مقاله در می آورند و سپس به دنبال انتشار این موارد در ژورنال های بین المللی هستند. دسته ای دیگر از محققین خود شخصاً و با همکاری و کمک اساتید با تجربه، سراغ نوشتن مقالات علمی می روند و در این راه از سایر پژوهش های داخلی و خارجی منتشر شده استفاده می نمایند. با این حال نیاز است تا مطالعات و پژوهش های فعالین گروه های اول و یا دوم به صورت انگلیسی و با متنی تخصصی و مناسب برای ژورنال های معتبر علمی نوشته و منتشر شوند. گروه تخصصی ترجمه آنلاین آپ در زمینه متون مدیریت بازرگانی حاضر است به صورت فوری و در کمترین زمان ممکن، تمامی متون و مقالات مورد نیاز را از زبان فارسی و با رعایت نیاز های ژورنال های مختلف به زبان انگلیسی ترجمه نماید. در صورتی که تاکنون با ما در این زمینه همکاری کرده باشید، می دانید که مترجمین ما در این بخش، با داشتن سابقه بالا در امر ترجمه، خود از فارغ التحصیلان رشته های مختلف مدیریت و بویژه مدیریت دولتی هستند.

ترجمه تخصصی مدیریت دولتی


ژورنال های بسیار متنوع و گوناگونی در زمینه رشته مدیریت دولتی وجود دارند. دانشجویان، پژوهشگران و همچنین اساتید دانشگاه ها می توانند مقالات خود را پس از ترجمه و رعایت شرایط و موارد مورد نیاز در هر یک از این ژورنال ها، در اختیار این مراکز علمی قرار دهند. هر یک از این ژورنال ها افرادی را جهت داوری، تائید صلاحیت و کیفیت مقالات دریافت شده تعیین می نمایند و پس از تائید از لحاظ کیفی و رعایت سایر نکات مورد نظر از دید آنها، این مقالات در ژورنال های موجود منتشر خواهند شد. یکی از مهمترین و شناخته شده ترین این ژورنال ها با نام ADMINISTRATIVE SCIENCE QUARTERLY شناخته می شود. این ژورنال در هر فصل یک بار منتشر می شود و مطالب موجود در آن حاوی مباحث مرتبط با مدیریت و بخصوص مدیریت دولتی است. از دیگر نمونه های مهم در این زمینه می توان ADVANCES IN SERVICES MARKETING AND MANAGEMENT اشاره کرد. از ویژگی های این ژورنال، انتشار آن به صورت سالانه است و مباحث متعددی از جمله مدیریتی و بازاریابی را نیز در بر خواهد گرفت. یکی دیگر از نمونه های معتبر و فعال در این زمینه ژورنال GROUP & ORGANIZATION MANAGEMENT است. در این ژورنال نیز همانند نمونه های قبلی مباحثی در زمینه مدیریت و همچنین برنامه ریزی بیان شده است.
مترجمین تازه کار ممکن است با مشکلات متعددی در هنگام ترجمه متون تخصصی مدیریت رو برو شوند. در بعضی از مواقع این افراد دست به ترجمه متونی می زنند که حاوی مطالب میان رشته ای است. در نتیجه چنین مقالاتی، ارتباطی زیاد با سایر رشته های دانشگاهی دارد. در چنین حالتی مباحث و اصطلاحات هر دو رشته در متن مقالات قرار می گیرد و در نتیجه متن چنین مقالاتی، حاوی اصطلاحات و عبارات تخصصی بسیار متنوعی خواهد بود. در این حالت، مترجم با چند نوع مختلف از مشکلات مواجه می شود که از آن میان می توان به یافتن عبارات و اصطلاحات معادل با نمونه های موجود در زبان انگلیسی، تولید و پیشنهاد برای کلمات و اصطلاحاتی که معادلی صحیح برای آنها در زبان فارسی موجود نیست، درک و ترجمه متون تخصصی که در بین چند رشته به صورت مشترک وجود دارد و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. دار الترجمه آنلاین آپ با درک تمامی این موانع و مشکلات، توانسته است تیمی از متخصصین و همچنین مترجمین با تجربه در زمینه متون مدیریت دولتی را پس از برگزاری آزمون های مختلف و سنجش توانایی های آنها در اختیار بگیرد و از دانش این افراد در جهت ارائه خدمات استفاده کند.

دیدگاه ها
درج دیدگاه