ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 5 سال پیش
ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه-ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه
مدت زمان زیادی از معرفی رشته علوم تغذیه نمی گذرد و با ا

ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه

ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه


مدت زمان زیادی از معرفی رشته علوم تغذیه نمی گذرد و با این وجود در این مدت زمان محدود شاهد پیشرفت های متعددی در این زمینه بوده ایم. تا چند سال قبل حتی جایگاه مشخصی در محیط های درمانی برای دانشجویان و همچنین فارغ التحصیلان این رشته در نظر گرفته نشده بود. با این حال، چند مدتی می شود که این رشته توانسته است جایگاه خود را به خوبی در میان دانشگاه ها و همچنین فارغ التحصیلان باز نماید. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در این حوزه، نیاز های افراد نیز متفاوت شده است و دانشجویان به دنبال انجام تحقیقات و پژوهش های متنوعی در این زمینه هستند. با این حال، یکی از بهترین روش های انجام چنین تحقیقاتی، مطالعه و همچنین دسترسی به تحقیقات صورت گرفته از سوی سایر افراد و پژوهشگران است. با این وجود، نتایج تمامی این نوع پژوهش ها به زبان انگلیسی منتشر می شود که این موضوع نیز خود به عنوان چالشی مهم برای علاقه مندان و پژوهشگران این حوزه به حساب می آید. با توجه به این موضوع، گروه ترجمه آنلاین آپ، گروهی تخصصی در این زمینه راه اندازی کرده است که یکی از اهداف آن، دسته بندی متون دریافتی در مورد ترجمه تخصصی علوم تغذیه و همچنین انتقال آن به افراد فعال و متخصص در گرایش های مختلف موجود در این حوزه است.
با این وجود، انجام ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه خالی از اشکال نیست. دروس تخصصی و همچنین گرایش های متعدد موجود در این رشته، کار را برای مترجمین و به‌ویژه مترجمین تازه کار تا حدودی دشوار کرده است. گاهی اوقات، گرایش های موجود در این رشته ارتباط نزدیکی با سایر رشته ها دارند. بعنوان مثال، گاهی اوقات دروس و مطالب موجود در علوم تغذیه با رشته های بهداشت، جامعه شناسی، شیمی و یا روانشناسی نیز ارتباط بر قرار می کنند. بعضی از وقت های دیگر، متونی مرتبط با سایر گرایش های موجود در این رشته از قبیل مواد غذایی، زیست شناسی سلولی، مولکولی، آبزیان و دریا و یا سایر رشته های دیگر دریافت می شود. به همین دلیل نیاز است تا مترجمین فعال در این حوزه، در یکی از رشته های مربوطه تخصص و مهارت کافی را به دست آورند تا بتوانند کیفیت و همچنین دقت مورد نظر در ترجمه مطالب موجود را فراهم نمایند. با این حال و با توجه به ماهیت این رشته، مطالب آن نیز روز به روز در حال تخصصی تر شدن است و موضوعات موجود در آن نیز پیوسته در حال دشوار و پیچیده تر شدن هستند..
همانطور که گفته شد، رشته علوم تغذیه تقریباً نوپا است. در سال های گذشته اکثر دانشجویان، پس از فارغ التحصیلی از این رشته، قصد ورود به دنیای کار را داشتند، با این حال متأسفانه بازار پذیرای این افراد نبود، پس از پیشرفت های صورت گرفته و تخصصی تر شدن این حوزه، با کمک مترجمین و افراد فعال در این زمینه، مقالات و همچنین پایان نامه های متعددی در این رشته تهیه شدند که این موارد به مرور توانستند جایگاه این رشته را در میان علاقه مندان به خوبی باز نمایند. هم اکنون فارغ التحصیلان این رشته توانایی فعالیت در کنار پزشکان و کادر درمانی موجود در بیمارستان ها را دارند. علاوه بر این، می توانند به صورت مستقل اقدام به افتتاح و همچنین فعالیت در مطب شخصی خود نمایند. با این حال، نقش مترجمین نیز در این زمینه بسیار پر رنگ بوده است و توانسته اند در شناسایی و همچنین پیشرفت این رشته نقش بسیار مهمی را بازی نمایند. علاوه بر این، ماهیت این رشته به گونه ای است که روز به روز نیز شاخه ها و همچنین پژوهش های متنوعی در این حوزه انجام می شود که اهمیت آن را برای دیگران بیشتر و بیشتر نشان می دهد.

ترجمه متون تخصصی علوم تغذیه


دانشجویان و همچنین علاقه مندان این رشته، با عناوین و موضوعات متنوعی در این حوزه سر و کار دارند. دار الترجمه آنلاین آپ نیز با درک این موضوع مترجمین مخصوصی برای هر یک از این گرایش ها در نظر گرفته است. از میان این موضوعات می توان به بعضی از مضامین شناخته شده همانند بیوشیمی، آناتومی، اپیدمیولوژی، میکروب و انگل شناسی، ایمونولوژی، پاتوفیزیولوژی و بسیاری از رشته ها و گرایش های تخصصی دیگر اشاره کرد. هر یک از این موضوعات با توجه به حوزه تخصصی مخصوص به خودشان، نیاز به مترجمین و همچنین کارشناسان مختص به خود را دارد. خوشبختانه با بررسی های صورت گرفته و همچنین روند جذب مخصوص به این رشته ها، توانسته ایم افراد متخصص در هر یک از این گرایش ها را شناسایی و پس از دریافت متون مورد نظر، آنها را با توجه به تجربه و سابقه مترجمین به صورت جداگانه و یا با در نظر محدودیت زمانی در بین چند مترجم تخصصی تقسیم بندی نماییم.
پس از دریافت متون تخصصی رشته علوم تغذیه، و شناسایی و همچنین تعیین حوزه تخصصی مورد نظر از سوی مدیر پروژه، این متون و در دسترس قرار گرفتن این موارد به مترجمین این حوزه، محدودیت های زمانی را نیز در اختیار آنها قرار می دهیم. پس از پایان روند ترجمه نیز مدیر پروژه، متون مورد نظر را مجدداً از لحاظ کیفیت و دقت مورد ارزیابی قرار می دهد و پس از تائید، آنها را در اختیار مشتریان می گذارند.

دیدگاه ها
درج دیدگاه