ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون صنایع غذایی
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 4 سال پیش

ترجمه تخصصی متون صنایع غذایی

ترجمه تخصصی متون صنایع غذایی


یکی از پر تحرک ترین رشته های دانشگاهی که تغییرات آن به صورت روزانه مشاهده می شود، رشته صنایع غذایی است. در این رشته دانشجویان و علاقه مندان با انواع ماشین آلات مرتبط با این حوزه سر و کار دارند. با توجه به تخصصی بودن این حوزه و همچنین تحقیقات و بررسی های متعدد صورت گرفته در این زمینه، محققین روزانه به دنبال ایجاد نو آوری و همچنین تغییرات مثبت برای بهبود این روند در میان ماشین ها و صنایع مربوطه هستند. این نوع تغییرات و دستاورد ها بیشتر مواقع به صورت مقاله و یا نوشته های علمی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. با این حال، اکثر مواقع این نوع نوشته ها به زبان های رایج و شناخته شده دنیا از جمله انگلیسی نوشته می شوند. در کنار این موضوع، شرکت های بازرگانی زیادی نیز در حوزه ماشین الات غذایی و کشاورزی فعالیت دارند. گاهی اوقات نیاز است تا برای ارتباط با همکاران خود در کشور های دیگر، و یا درک کاتالوگ ها و بورشور ها موجود، متون مورد نظر به فارسی و یا انگلیسی ترجمه و تبدیل شوند. دار الترجمه آنلاین آپ با درک این موضوع و داشتن تجربه ای بالا، به خوبی این نیاز ها را شناسایی کرده است و آماده خدمت رسانی و ترجمه کتاب تخصصی صنایع غذایی است 
با این حال، گرایش های متعددی در رشته صنایع غذایی وجود دارند. که گاهی اوقات نیاز است تا مترجمین با تجربه ای در آن حوزه ها، اقدام به ترجمه بعضی از مطالب مربوطه نمایند. از گرایش ها و رشته های موجود در صنایع غذایی می توان به فناوری تبدیل مواد غذایی، مهندسی صنایع غذایی، علوم مواد غذایی و بیو تکنولوژی مواد غذایی اشاره کرد. به صورت کلی شباهت های فراوانی در میان اصطلاحات و همچنین عبارات به کار رفته در این رشته ها وجود دارد. با این حال گاهی اوقات با توجه به تخصصی تر شدن هر یک از این گرایش ها، متونی تولید می شود که فقط مترجمین آموزش دیده در دسته ای از گرایش های خاص توانایی ترجمه و تولید آنها به زبان فارسی را دارند. خوشبختانه دار الترجمه آنلاین آپ در این زمینه از تجربه و همچنین تیم ترجمه قدرتمندی برخوردار است و در صورت نیاز به ترجمه اختصاصی در هر یک از گرایش های رشته صنایع غذایی می تواند از اعضای تخصصی فعال در تیم خود برای رفع نیاز ها در این زمینه استفاده نماید. روند کلی کار به این صورت است که پس از دریافت متون مورد نظر در زمینه صنایع غذایی، این متون در دسترس مدیر پروژه مربوطه قرار می گیرد. این فرد با توجه به شناختی که از مترجمین متون تخصصی دارد، متون انگلیسی را برای ترجمه شدن و با توجه به زمان موجود و سایر محدودیت ها در دسترس یک و یا چند تن از مترجمین مربوطه قرار می دهد تا در مدت زمان مشخص شده این موارد را ترجمه و تحویل دهند.

ترجمه تخصصی متون صنایع غذایی


با توجه به پیش رفت های صورت گرفته، گاهی اوقات دانشجویان از دانشگاه های مختلف سطح کشور دست به نوشتن و یا استخراج مقالات مربوطه از پایان نامه های خود می زنند. با توجه به ماهیت مقالات علمی، نیاز است تا تمامی این موارد به زبان انگلیسی ترجمه شوند. با این حال، ترجمه صرف در این زمینه کافی نیست و نیاز است تا نویسندگان و همچنین مترجمین با نحوه نوشتار متون علمی و همچنین ژورنال های فعال در این حوزه به صورت کامل آَشنا باشند. علاوه بر این، نوشتار و ترجمه متون علمی کاری بس تخصصی و دشوار است که نمی توان از مترجمین معمولی و تازه کار انتظار انجام چنین عمل تخصصی را داشت. تیم تخصصی ترجمه آنلاین آپ با درک این واقعیت توانسته است مترجمینی فعال و با تجربه که فارغ التحصیل گرایش های مرتبط با رشته صنایع غذایی هستند و علاوه بر این تاکنون مقالات متعددی در این زمینه نوشته اند را در اختیار بگیرد و از تجربه آنها در جهت تولید مقالات علمی در این زمینه حداکثر استفاده را داشته باشد. خوشبختانه تاکنون توانسته ایم مقالات متعددی را در زمینه صنایع غذایی از فارسی به انگلیسی ترجمه و در ژورنال های معتبر بین المللی در این زمینه ارسال نماییم.
در کنار ترجمه فارسی به انگلیسی، گاهی اوقات دانشجویان و یا اساتید برای درک مفاهیم موجود در رشته صنایع غذایی، نیاز دارند تا متون تخصصی این رشته و یا گرایش های مختلف آن از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه نمایند. علاوه بر این با توجه به ماهیت پژوهش نیاز است تا دانشجویان اقدام به مطالعه و همچنین استفاده از منابع مختلف علمی در پایان نامه ها و یا مقالات علمی خود نمایند. دار الترجمه آنلاین آپ با درک این نیاز تاکنون توانسته است اقدامات فراوانی را در این زمینه انجام دهد و نیاز های دانشجویان و اساتید مربوطه را برای درک مفاهیم موجود در این مقالات تا حد زیادی بر طرف نماید و نقش پر رنگی در جوامع علمی موجود داشته باشد.

دیدگاه ها
درج دیدگاه