ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون معماری
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 4 سال پیش

ترجمه تخصصی متون معماری

ترجمه تخصصی متون معماری


معماری یکی از قدیمی ترین رشته های دانشگاهی هم در ایران و هم در خارج از ایران به حساب می آید. وجود ساختمان ها و بناهای قدیمی با معماری منحصر به فرد در ایران خود بیانگر اهمیت این موضوع در میان محققین و همچنین معماران ایرانی از دیر باز بوده است.. در طول تاریخ نوشته ها و کتب فراوانی به زبان های مختلف انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و دیگر زبان های خارجی موجود است. که این نوشته ها خود بیانگر اهمیت و جایگاه معماری در میان علاقه مندان و نویسندگان مختلف دارد. به همین علت و برای آشنایی بیشتر با شیوه های مدرن معماری در کشور های غربی و یا آشنایی با تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته در این حوزه، نیاز است تا دانشجویان، اساتید و یا به صورت کل، علاقه مندان این رشته، با متون، مقالات و همچنین کتب تخصصی معماری بیشتر آشنا شوند و بتوانند اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورند. یکی از مهمترین خدمات موجود در دار الترجمه آنلاین آپ، ترجمه ارزان متون تخصصی مرتبط با رشته معماری است. با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.
ترجمه متون معماری در حوزه های آکادمیک
ترجمه متون تخصصی معماری در محیط های آکادمیک و دانشگاهی از اهمیت فراوانی برخوردار است. گرایش های متعددی برای این رشته محبوب در دانشگاه های مختلف ایران و جهان وجود دارند که از میان آنها می توان به معماری داخلی، معماری اسلامی و همچنین مدیریت پروژه و ساخت اشاره کرد. پس از پایان دوران کارشناسی، دانشجویان فراوانی به دنبال ادامه تحصیل وارد مقاطع تحصیلات تکمیلی می شوند. پس از پایان دوران کارشناسی و ورود به کارشناسی ارشد و یا دکتری، نیاز است تا دانشجویان به صورت تخصصی تحصیلات و پژوهش های خود را در یک حوزه خاص ادامه دهند. همانطوری که شما نیز در جریان هستید، مقاطع ارشد و دکتری نیاز به مطالعه بسیار وسیعی دارد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای نوشتن پایان نامه و یا مقالات خود نیاز دارند تا از منابع به روز خارجی استفاده نمایند و یا گاهی اوقات حتی اساتید دانشگاهی نیز در این زمینه با مشکلاتی مواجه خواهند شد. بر اساس تجربه های کسب شده از طریق دارالترجمه آنلاین آپ و همچنین مطالعات صورت گرفته، تیمی تخصصی متشکل از مترجمین متخصص و حرفه ای در این حوزه تشکیل شده است که می تواند تمامی متون تخصصی و غیر تخصصی این رشته را با در نظر گرفتن نیاز های دانشجویان و همچنین اساتید دانشگاهی با بهترین کیفیت ترجمه و در زمان مناسب تحویل دهد.


تفکیک ترجمه تخصصی متون معماری در حوزه های تخصصی


همانطوری که در جریان هستید، رشته معماری دارای گرایش های بسیار متعددی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. که در این زمینه می توان به بعضی از رشته ها از قبیل فناوری معماری، معماری اسلامی، معماری ایران، مدیریت پروژه و بسیاری دیگر از حوزه های تخصصی اشاره کرد. در حقیقت در بیشتر مواقع مترجمین این رشته توانایی ترجمه انواع مختلفی از متون تخصصی در گرایش های مختلف را دارا هستند. با این حال، گاهی اوقات، دسته ای از این متون برای ترجمه نیاز به بررسی های بیشتر و تخصصی تری دارند. به همین دلیل و به منظور ارائه ترجمه هایی با کیفیت تر، قبل از در اختیار گذاشتن پروژه های دریافت شده، تمامی قایلیت های مترجمین مربوطه را شناسایی و با توجه به این موارد، مدیر پروژه، متون و مقالات تخصصی معماری را برای ترجمه در اختیار مترجمین با صلاحیت و با تجربه در همان زمینه تخصصی قرار می دهد.

دیدگاه ها
درج دیدگاه