ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون برق
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 5 سال پیش
ترجمه تخصصی متون برق-ترجمه تخصصی و آنلاین متون برق
 
یکی از رشته های بسیار محبوب در میان دانشجویان ای

ترجمه تخصصی متون برق

ترجمه تخصصی و آنلاین متون برق

 

یکی از رشته های بسیار محبوب در میان دانشجویان ایرانی، رشته برق و گرایشات مرتبط با آن است که مراجعات زیادی پیرامون ترجمه کتاب تخصصی برق را شامل می شوند. رشته برق در دانشگاه های مختلفی در سرتاسر ایران و در گرایش های مختلف تدریس می شود. علاوه بر این، سایر دانشگاه های نیز به همین ترتیب، سالانه گرایش های جدید و متنوعی به این رشته اضافه می نمایند و جذب دانشجو نیز روز به روز در این رشته افزایش پیدا می کند. از گرایش های متنوعی که در این رشته وجود دارد می توان به مهندسی الکترونیک، مهندسی قدرت، مهندسی مخابرات، مهندسی پزشکی، مهندسی کنترل و بسیاری دیگر از از رشته های شناخته شده، اشاره کرد. گروهی از دانشگاه ها نیز دانشجویانی را در دوره های تحصیلات تکمیلی همانند کارشناسی ارشد و دکتری جذب می کنند. همانطوری که می دانید، رشته مهندسی برق مختص ایران نیست و مراکز علمی بیشماری در سرتاسر جهان در این زمینه فعالیت می کنند و سالانه دانشجویان زیادی را تربیت می کنند. بسیاری از این مراکز علمی نتایج تحقیقات خود را به زبان انگلیسی و در ژورنال های بین المللی منتشر می کنند. به همین دلیل و برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و برای پیشرفت هر چه بیشتر نیاز است تا دانشجویان و اساتید خود را از طریق مقالات و کتاب های منتشر شده به زبان های روز دنیا آماده تر نمایند. دار الترجمه آنلاین آپ در این زمینه اقدامات فراوانی را روی دست گرفته است و با استفاده از تیم تخصصی ترجمه برق، توانسته است خدمات شایانی را ارائه نماید.
به طور کلی، گرایش های موجود در رشته مهندسی برق به چهار دسته برق الکترونیک، برق قدرت، برق مخابرات و همچنین برق کنترل تقسیم بندی می شوند. علاوه بر این "جامعه بین المللی برق و الکترونیک" به صورت کلی 39 گرایش را برای این رشته ها در نظر گرفته است. تفاوت بعضی از این گرایش ها به حدی است که فارغ التحصیلان گروهی از آنها، قادر به درک و فهم اطلاعات موجود در سایر رشته ها نیستند. به همین دلیل نیاز است تا مترجمین فعال در چنین حوزه هایی نیز آشنایی تخصصی قابل قبولی در زمینه اصطلاحات موجود در این بخش داشته باشند. به همین دلیل انجام ترجمه تخصصی در رشته های برق و الکترونیک از کارهای بسیار تخصصی محسوب می شود که نیاز است مترجمینی با تجربه سراغ ترجمه چنین مواردی بروند.
دارالترجمه آنلاین آپ برای پر کردن این خلا، از راهکار های مناسبی استفاده می کند. برای تامین نیاز های تخصصی مشتریان در زمینه ترجمه تخصصی متون برق، این دار الترجمه بخشی کاملا مستقل نسبت به سایر گروه ها تشکیل داده است. برای جذب مترجمین در این بخش، همکاران ما در دار الترجمه آنلاین آپ، در ابتدا سابقه ترجمه و همچنین مدارک دانشگاهی مترجمین را بررسی می کنند. پس از تایید صلاحیت، افرادی که به نظر می رسد از توانایی بهتری برخوردار هستند را شناسایی و از طریق برگزاری آزمون رقابتی، بهترین های این رشته انتخاب خواهند شد. هدف از این روند سخت و پیچیده، انتخاب و بر گزیدن بهترین مترجمین و ارائه خدمات باکیفیت برای دانشجویان و مشتریان محترم است.

پیچیدگی های ترجمه تخصصی متون برق


گاهی اوقات با معرفی اصطلاحات و همچنین عبارات جدید در رشته ها و یا گرایشات مختلف مهندسی برق، نیاز است تا مترجمین قبل از شروع روند اصلی، ابتدا مفهوم عبارات و اصطلاحات جدید را درک نمایند و سپس معادل مناسب در فارسی برای آنها بر گزینند. برای این کار و با توجه به اینکه این عبارات کاملا جدید هستند، نیاز است تا مترجمین در ابتدا به جستجوی این اصطلاحات و کلمات در اینترنت بپردازند تا بتوانند پس از مطالعه فراوان مفاهیم آنها را به خوبی درک نمایند. در مرحله بعد مترجمین می توانند با استفاده از تجربیات خود و همچنین کاربرد روش های علمی موجود، دست به تولید و یا انتخاب معادل های مناسب برای این واژه ها و یا اصطلاحات جدید بزنند. به طور قطع، پیدا کردن و انتخاب معادل های مناسب برای چنین اصطلاحاتی ساده نخواهد بود و مترجمین تازه کار مجبور هستند گاهی تا ساعت ها از وقت خود را برای پیدا کردن معادلی مناسب صرف کنند.
خدمات ما در زمینه ترجمه متون و مقالات رشته برق، شامل مطالب و عناوین متنوعی می شود. در صورتی که نیاز به ترجمه مقالات از انگلیسی به فارسی داشته باشید، در ابتدا باید نوع مقاله مشخص شود و سپس این مقالات با توجه به تخصص مترجمین، در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، گاهی ممکن است گروهی از افراد قصد داشته باشند تا مقالات خود را برای ارائه و انتشار در ژورنال های بین المللی، به زبان انگلیسی ترجمه نمایید. دار الترجمه آنلاین آپ، با داشتن مترجمینی با تجربه در این زمینه می توانید مقالات شما را با بهترین کیفیت و همچنین بالاترین استاندارد و با رعایت نیاز های ژورنال های مورد نظر ترجمه و در اختیار شما قرار دهد. گروهی دیگر از همکاران بخش متون تخصصی برق، در زمینه ترجمه کتاب، بروشور، نامه، کاتالوگ و بسیاری دیگر از متون تخصصی فعالیت دارند. در صورت نیاز به ترجمه چنین مواردی می توانید با متخصصین ما در این زمینه ارتباط بر قرار نمایید.

دیدگاه ها
درج دیدگاه