ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه کتاب
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 10 ماه پیش

ترجمه کتاب

شیوه ای متفاوت در ترجمه کتاب


انتشار کتاب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص های پیشرفت فرهنگی و علمی در جوامع متعدد شناخته می شود. به همین دلیل، یونسکو که یکی از نهاد های علمی سازمان ملل است، سالانه لیست و تعداد کتب منتشر شده در کشور های عضو را مشخص می کند. در این میان، ایران در رده سیزدهم جهانی جای دارد. کشور ما سالانه در حدود 28 هزار جلد کتاب منتشر می کند که بخش اعظمی از آن از طریق ترجمه کتاب تولید می شوند.
در حال حاضر و به گمان بسیاری از پژوهشگران، بخش اعظمی از منابع علمی موجود در دنیا، به زبان انگلیسی منتشر می شوند. در همین راستا، عمده مترجمین فعال در حوزه ترجمه کتاب در ایران، از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه می کنند. با توجه به پیشرفت های روز افزون علوم مختلف، انتقال دانش و فن آوری های روز به درون کشور، از عوامل بسیار مهم و با اهمیت به شمار می آیند. به همین دلیل، مترجمین نقشی پر رنگ در این زمینه بر عهده دارند. آنها سعی می کنند تا بروز ترین اطلاعات و دستاوردهای پژوهشگران و متفکران شناخته شده را در کمترین زمان ممکن به زبان فارسی باز گردانند. روند کلی ترجمه در ایران، از زبان انگلیسی به فارسی است. با این حال گروهی از نویسندگان و یا انتشارات موجود در کشور، نیاز دارند تا آثار آنها به زبان های دیگر و بخصوص انگلیسی ترجمه شوند. تیم تخصصی ترجمه آپ، با سابقه چندین ساله در زمینه ترجمه عناوین مختلف، حاضر به همکاری در این زمینه با مشتریان محترم است. روند کلی در این زمینه به این صورت است که پس از ترجمه کتاب فارسی به انگلیسی، آن را در اختیار چندین ویراستار با تجربه قرار خواهیم داد، تا با شناخت و بررسی مشکلات موجود در آن، کیفیت ترجمه را به نحو مطلوبی افزایش دهند.دار الترجمه "ترجمه آپ" نقشی مهم و ارزنده در زمینه ترجمه کتاب بر عهده دارد. این مرکز، سعی می کند تا در کمترین زمان ممکن، بالاترین کیفیت و خدمات را در اختیار مشتریان محترم قرار دهد. در ادامه می توانید با بخشی از خدمات ما در این زمینه آشنا شوید.


روند ترجمه کتاب در ترجمه آپ


تعداد لغات موجود در کتاب های مختلف، تقریباً چیزی بین 50 تا 160 هزار کلمه است. به دلیل حجم کاری بالا، اکثر مشتریان پرسش هایی در زمینه کیفیت و همچنین روند ترجمه مطرح می کنند. در ابتدا باید خاطر نشان نماییم که تیم ترجمه کتاب وب‌سایت ترجمه آپ، از سابقه ای طولانی و مفید در زمینه انتقال مفاهیم موجود در کتاب از یک زبان به زبان دیگر برخوردار است. پس از آن و به منظور رفع نگرانی، مشتریان محترم می توانند چند صفحه از کتاب خود را به‌عنوان نمونه در اختیار ما قرار دهند. به منظور تائید کیفیت از سوی مشتریان، صفحات دریافت شده از کتاب را در اختیار مترجمین مربوطه قرار می دهیم و پس از به پایان رساندن آن، محصول تولیدی را در دسترس مشتریان گرامی قرار خواهیم داد.


مدیریت ترجمه کتاب


همان‌طور که گفته شد، به علت حجم بالای مباحث موجود در کتاب، ترجمه آن نیز به همان نسبت وقت گیر است. گاهی اوقات نیاز است تا یک مترجم چندین ماه از وقت خود را صرف ترجمه تنها یک کتاب نماید. برای رفع این مانع و همچنین دسترسی سریع تر مشتریان به ترجمه کتاب های مورد نظر، در وب‌سایت ترجمه آپ سعی می کنیم تا انجام ترجمه کتاب خود را در میان چندین مترجم حرفه ای تقسیم نماییم. مدیر پروژه مربوطه، با توجه به عملکرد مترجمین، هر یک از بخش های مختلف کتاب را به یک مترجم اختصاص می دهد. پس از پایان کار بخش های مورد نظر، مدیری پروژه مربوطه، تمامی کتاب را به طور کامل در دسترس ویراستاران دارالترجمه قرار می دهد؛ تا علاوه بر بررسی مجدد کیفیت ترجمه، مشکلات نگارشی موجود در آن را نیز مرتفع نمایند. در طول روند انجام ترجمه کتاب، به منظور یکسان بودن کیفیت آن و همچنین برای یکدست نمودن لغات تخصصی موجود در بخش های مختلف کتاب، مترجمین ما اقدام به جمع آوری و یکسان نمودن تمامی لغات تخصصی می نمایند. سپس مدیریت ترجمه کتاب، لغات و همچنین ترجمه آنها را در اختیار همه مترجمین قرار می دهد تا محصول نهایی از کیفیت یکسان و مطلوبی برخوردار باشد.


همکاری با ناشرین


با توجه به تجربه چندین ساله در زمینه ترجمه کتاب، به خوبی از نیاز های ناشرین محترم در این زمینه مطلع هستیم. کافی است تا ناشرین گرامی با ما تماس حاصل کنند تا پس از انجام قرار دادهای رسمی، به آنها اطمینان بدهیم تا ترجمه با کیفیتی را در مدت زمان مشخص شده در اختیار آنها قرار خواهیم. دارالترجمه "ترجمه آپ" حاضر به همکاری با ناشرین گرامی با توجه به نیاز های آنها است. تجربه نشان داده است که گاهی اوقات، انتشارات محترم نیاز دارند تا متون ترجمه شده به صورت فصل به فصل و یا به صورت چند صفحه ای در اختیار آنها قرار گیرد. در این زمینه، به خوبی می توانیم نیاز های انتشارات مختلف را با توجه به خواسته های خود آنها پوشش دهیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می توانید از طریق کانال های ارتباطی موجود در سایت، با ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه ها
درج دیدگاه