ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه متون و مقالات مدیریتی
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 5 سال پیش

ترجمه متون و مقالات مدیریتی

ترجمه متون مدیریتی

یکی از فراگیرترین رشته های دانشگاهی در ایران، رشته های مرتبط با مدیریت است. دانشجویان زیادی در سطوح مختلف از قبیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری، برای شروع تحصیل و یا ادامه تحصیل، رشته های مدیریتی را انتخاب می کنند. با این حال نیاز های روز افزون برای کسب دانش مورد نیاز در این رابطه و همچنین ارائه اطلاعات مفید مدیریتی به زبان های دیگر، باعث شده است تا دانشجویان مربوطه، بخشی از منابع آموزشی خود را از طریق دریافت مقاله ها از سایت های معتبر و سپس ترجمه آنها به فارسی به دست آورند. در صورتی که شما هم قصد ترجمه کتاب و یا مقالات خود به زبان فارسی دارید، با ترجمه آپ همراه شوید تا بتوانید با خدمات ما بیشتر آشنا شوید ترجمه متون مدیریتی یکی از خدمات ممتاز در سایت است

خدمات ما در زمینه ترجمه های مدیریتی


رشته های مختلفی در حوزه مدیریت وجود دارند که از این میان می توان به بخشی از آنها در مقطع لیسانس همانند مدیریت دولتی، مدیریت مالی، مدیریت صنعتی و یا مدیریت بازرگانی اشاره کرد. در کنار موارد ذکر شده، رشته های دیگری نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارند که از این موارد می توان به MBA، مدیریت صنعتی و تکنولوژی و یا مدیریت فناوری اطلاعات اشاره کرد. این رشته ها از نمونه های معروف و پر درآمد در کشور های پیشرفته به حساب می آیند. و به همین دلیل تحقیقات و پژوهش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است. با این حال هنوز در ایران جای بسیار فراوانی برای گسترش و بهره برداری بیشتر از این رشته ها وجود دارند. یکی از بهترین روش ها برای استفاده هر چه بیشتر از این نمونه ها، ترجمه مطالب علمی و به روز در زمینه رشته های مختلف مدیریتی است. بخشی از اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را می توان از بعضی ژورنال های معروف همانند Industrial Marketing Management تهیه کرد. تیم وبسایت ترجمه آپ در این زمینه فعالیت های فراوانی انجام داده است و می تواند در صورت نیاز اقدام به تهیه و همچنین ترجمه مقالات مورد نظر برای اساتید و دانشجویان گرامی کند یکی از مشکلات موجود در زمینه رشته های مدیریتی، وجود منابع کهنه و قدیمی تألیف شده و یا ترجمه شده مرتبط با این رشته ها است. در حقیقت و با توجه به پیشرفت های روز افزون در این زمینه، اعتبار بخشی از این موارد نیز تا حدودی به پایان رسیده است. در صورتی که قصد استفاده از منابع به روز را داشته باشید، دارالترجمه آنلاین آپ ما می تواند در این زمینه راه گشا باشد و خدمات ارزنده ای چه در زمینه یافتن مقالات مورد نظر و یا ترجمه آنها به هر دو صورت انگلیسی و فارسی در اختیار دانش جویان و اساتید گرامی قرار دهد


مشکلات موجود در زمینه ترجمه های مدیریتی


متأسفانه در اکثر مواقع ترجمه های انجام شده توسط همکاران ما در دارالترجمه های مختلف از کیفیت و همچنین روانی مورد نظر برخوردار نیست. دلیل اصلی این موضوع هم، استفاده چنین مراکزی، از مترجمین کم تجربه، یا تازه کار و یا افرادی است که سابقه چندانی در زمینه ترجمه متون مدیریتی ندارند. به همین دلیل و برای رفع مشکلات موجود در این زمینه، تیم مدیریت ترجمه آپ سعی کرده است تا از همکاران با سابقه و همچنین متخصص که در هر دو رشته مدیریت و مترجمی دانش قابل قبولی دارند استفاده نماید. این مترجمین علاوه بر دانش کافی برای انتقال معنی از زبان مبدأ به زبان مقصد، ترجمه ای روان و سلیس را در خدمت مشتریان گرامی قرار می دهند.


ترجمه مقالات مدیریتی به زبان های انگلیسی و فارسی


یکی از چالش های عمده دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری نوشتن و همچنین ارسال مقالات خود به ژورنال های معتبر جهانی است. بارها دیده شده است که به علت ضعف در نحوه نوشتار و ویرایش و همچنین ترجمه نادرست مقالات، آنها نتوانستند در این زمینه موفق شوند و با مشکلات فراوانی روبرو شده اند. این در حالی است که از لحاظ علمی تولیدات آنها می تواند در رتبه های بالایی قرار گیرد، ولی متأسفانه با عملکرد ضعیف مترجمین، این دانشجویان نتوانسته اند به موفقیت مورد نظر برسند. متخصصین ما در بخش ترجمه مقالات مدیریتی، با تجربه بالایی که دارند، می تواند در این زمینه راه گشا باشند و در ترجمه و همچنین ویرایش مقالات مدیریتی کمک های فراوانی را در دسترس دانش جویان و اساتید محترم قرار دهند.


خلاصه سازی متون مدیریتی


از دیگر فعالیت هایی که اکثر دانش جویان و همچنین اساتید دانشگاه های مختلف سطح کشور به آن نیازمند هستند، تهیه خلاصه ای از مقالات روز است. اکثر مواقع نیاز است تا چکیده ای از دستاورد های موجود در هر مقاله برای بررسی بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به سابقه بالا در انجام فعالیت های مشابه، تیم ترجمه مدیریتی ما می تواند در زمینه خلاصه سازی مقالات ذکر شده، خدماتی با بهترین و بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار دهد.
ترجمه کتاب در زمینه مدیریت یکی از اقدامات مهمی که در رشته های مختلف صورت می گیرد، ترجمه کتاب های مرتبط با رشته مدیریت است. در بعضی مواقع از دانشجویان خواسته می شوند تا در این زمینه اقدامات مورد نیاز را انجام دهند و یا برخی ازاساتید برای افزایش رتبه علمی خود به دنبال ترجمه کتاب های مورد نظر خود هستند. تیم ترجمه رشته های مدیریتی ما سابقه طولانی در این زمینه بر عهده دارد و می تواند سفارشات مورد نظر در این زمینه را با کیفیت بالایی در زود ترین زمان ممکن انجام دهد.

دیدگاه ها
درج دیدگاه