ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون حسابداری و حسابرسی
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 5 سال پیش
ترجمه تخصصی متون حسابداری و حسابرسی- 
با توجه به اینکه محتوای تمام متون تخصصی رشته حسابداری و حسابرسی در گرایشهای مخ

ترجمه تخصصی متون حسابداری و حسابرسی

 

با توجه به اینکه محتوای تمام متون تخصصی رشته حسابداری و حسابرسی در گرایشهای مختلف آن مربوط به موضوع اقتصاد است و از ترجمه های این متون جهت تصمیم ­گیری­های اقتصادی مدیران کسب و کارهای مختلف، فعالیت ها و وقایع اقتصادی مهم نهاد ها و ارگان های دولتی، نظام های مالی منسجم شرکت های مالیاتی استفاده می شود ضرورت ارائه ترجمه های صحیح و کاملا تخصصی امری واجب و ضروری است.متون اصلی رشته حسابداری از ترجمه کتاب متون حسابداری و ترجمه مقالات حسابداری گرفته تا ترجمه چکیده و پایان نامه های تخصصی حسابداری شامل عملیات، فعالیت ها، اتفاقات، محاسبات، اعداد و ارقامی است که به آن فرآیند حسابرسی می گویند.

 

 

 فهرست مطالب 

   ترجمه تخصصی متون حسابداری و حسابرسی

   - اهمیت ترجمه و مترجم تخصصی متون حسابداری

   - گرایشهای ترجمه رشته حسابداری و استخدام کارمند مترجم آنلاین در بخش های مختلف کشور

   - مترجم متون حسابداری (مترجم همه فن حریف)

   - زبان های تخصصی ترجمه متون حسابداری

   - مترجم خوب و حرفه ای در ترجمه تخصصی حسابداری کیست؟

   - بازار کار مترجمین حسابداری و وضعيت نياز کشور به ترجمه متون غیر رسمی و آنلاین حسابداری

   - ترجمه آنلاین، تخصصی و غیر رسمی حسابداری در دارالترجمه آنلاین آپ

   - کتاب های تخصصی ترجمه شده حسابداری در دارالترجمه آنلاین آپ

 

 

 

ترجمه تخصصی متون حسابداری و حسابرسی

متون اصلی رشته حسابداری از ترجمه کتاب متون حسابداری و ترجمه مقالات حسابداری گرفته تا ترجمه چکیده و پایان نامه های تخصصی حسابداری شامل عملیات، فعالیت ها، اتفاقات، محاسبات، اعداد و ارقامی است که به آن فرآیند حسابرسی می گویند. بنابراین در ترجمه متون ساده و کوتاه و یا ترجمه متون بلند و تخصصی چه در مقیاس کوچک و چه در مقیاس بزرگ با حجم مشخصی از این اعداد و ارقام و محاسبات روبرو هستیم. بنابراین از بسیاری جهات حسابداری و حسابرسی تفکیک ناپذیرند . و مترجم حسابداری دارای توانایی های لازم در ترجمه تخصصی متون حسابداری و ترجمه تخصصی متون حسابرسی است.با توجه به اینکه ترجمه متون رشته ی حسابداری در ابعاد و گرایش های مختلف آن بسیارکاربردی است فهم صحیح ترجمه با رعایت اصول نگارشی صحیح بسیار حائز اهمیت است.

محتوای متون آن شامل تصمیم گیری و گزارشگرهای مالیاتی در واحدهای تجاری می باشد ، لذا برای کسب موفقیت در ترجمه تخصصی رشته حسابداري آشنایی با مباحثی همچون مدیریت ، اقتصاد ، ریاضی و آمار ضروری است.

هدف اصلی ترجمه در رشته حسابداری مالی ، انتقال معنای صحیح و بار مفهومی تخصصی و فنی کلمات صورت های مالی(حساب گزارش) مورد نیاز استفاده کنندگان شرکتی و موسسه های دولتی و خصوصی است . ترجمه  متون حسابداري از فرآيند جمع‌آوري، طبقه‌بندي، ثبت، خلاصه كردن اطلاعات و تهيه گزارش هاي مالي و صورت هاي حسابداري در شكل‌ها و مدل هاي خاص صحبت می کند.ترجمه ها اکثرا درسیستم های درون سازماني مديران سازمان و يا برون ‌سازماني مثل بانك‌ها، مجمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي مورد استفاده قرار می گیرند.

به همين دليل فردي كه به عنوان مترجم متخصص در این رشته شناخته می شود به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ترجمه متون محاسباتی و سیستم های پردازش اطلاعات مالی را فرا گرفته و تحصیلات مرتبط با این رشته دانشگاهی را داراست.مترجمین حسابداري دارالترجمه آنلاین آپ با ایجاد نظمی خاص در ترجمه نظام پردازشی و مالیاتی متون حسابداری بهترین ترجمه ای که یک متن حسابداری می تواند داشته باشد را ارائه میدهند. زیرا از قبل تمام اطلاعات تخصصی و قوانین ترجمه صحیح و فنی متون حسابداری را آموزش دیده اند.

محصول نهايي ترجمه متون حسابداری که توسط مترجمین ترجمه آپ انجام شده است کاملا نیاز اشخاص ذی نفع(مدیران، سرمایه گذاران، دولت و ....) را در تهیه ترجمه ای صحیح برآورده می سازد.مترجمین ترجمه آپ با ارائه ترجمه های تخصصی بین المللی به ایجاد یک  سيستم اطلاعاتي قوی كمك مي‌كنند تا سرمايه‌گذارها، اعتبار دهندگان، مديران و دولت با آگاهی نسبت به مسائل اقتصادي روز دنیا بهتر بتوانند کسب و کار خود را مدیریت کنند.

 

 

 

اهمیت ترجمه و مترجم تخصصی متون حسابداری

آموزش و پرورش مترجمینی که با ارائه ترجمه های حرفه ای و تخصصی بتوانند به حسابداران و شركت های مرتبط با آنها در فراهم ‌آوري اطلاعات مالي دقيق و قابل اعتماد و تجزيه و تحليل اين اطلاعات براي توسعه پايدار در كشور در حال توسعه‌اي مانند ايران کمک کنند از اهميت فراواني برخوردار هستند. چرا كه وجود اطلاعات دقيق، اعتماد برانگيز، به موقع و مربوط به فعاليت هاي اقتصادي، نه تنها لازم بلكه حياتي است. علاوه بر اين اطلاعات مالي حاصل از فعاليت ‌هاي اقتصادي كه بوسيله نظام‌ هاي حسابداري گزارش مي‌شود، مي‌تواند از انحراف مسير پيش‌بيني شده، اتلاف منابع اقتصادي و اخلال در برنامه‌ هاي توسعه اقتصادي شرکت ها جلوگيري كند.

از آنجایی­که محصول نهایی ترجمه تخصصی متون حسابداری متونی است که با تصمیمات اقتصادی اشخاص ذی نفع از جمله مدیران، سهامدارن، اعتباردهندگان، دولت و غیره سروکار دارد بنابراین می­توان گفت که یک از اهداف ترجمه متون رشته حسابداری آموزش نیروی انسانی متخصص در ترجمه و یا به عبارتی آموزش و پرورش مترجمین غیر رسمی متخصص و حرفه ای در انتقال بار معنایی صحیح در  جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت، خلاصه كردن اطلاعات و گزارشات مالی مطابق با معیارهای پیش تعیین شده از جمله استانداردها و اصول حسابداری می­باشد.

از سوی دیگر به روز رسانی اطلاعات فنی مترجمین این رشته در استانداردها و اصول ترجمه متون حسابداری و جوگیری از ترجمه های غیر حرفه ای در چارچوب آموزش نظری مطابق با علم ترجمه صحیح متون از جمله موارد با اهمیت و حیاتی در ترجمه رشته حسابداری محسوب می­شود، بنابراین آموزش نیروی انسانی متخصص در این زمینه از دیگر اهداف این رشته می­باشد تا شاهد ترجمه های تخصصی دانشجویی، ترجمه های تخصصی مقالات انگلیسی حسابداری و ترجمه تخصصی پایان نامه ها به صورت فوری، سریع و با کیفیت جهت ارائه به دانشگاه ها و مراکز عالی آموزش کشور باشیم.

از این رو  دارالترجمه آنلاین آپ با اهدف ارائه ترجمه های تخصصی کتاب، ترجمه تخصصی مقالات isi ، ترجمه تخصصی چکیده و پایان نامه و دیگر ترجمه های تخصصی آنلاین در رشته حسابرسی و تامین نیروی انسانی متخصص و آگاه نسبت به انجام ترجمه های تخصصی مطابق با رعایت قوانین ،استانداردها و مهارت در ترجمه متون حسابداری و حسابرسی و  افزایش میزان رضایتمندی مشتریان اقدام به ایجاد بخش استخدام کارمند دورکار مترجم حسابداری و تکمیل مترجمین آنلاین متون حسابداری خود در زبان های( انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسه، آلمانی، روسی، چینی، عربی و ترکی استانبولی)  نموده است.

 

 

 

گرایشهای ترجمه رشته حسابداری و استخدام کارمند مترجم آنلاین در بخش های مختلف کشور

 ترجمه تخصصی حسابداری بانکها ( مترجم به صورت کارمند تمام وقت یا پاره وقت درشعبه ها و سرپرستی بانکها مشغول به فعالیت می باشد).

ترجمه تخصصی حسابداری بیمه ( در موسسات بیمه نیازی به حضور مترجم نیست و مترجم به صورت فریلنس فعالیت می کند).

ترجمه تخصصی حسابداری مالیاتی( فعالیت مترجم به صورت نیمه وقت در ادارات دارایی).

ترجمه تخصصی حسابداری دولتی ( به عنوان مترجم متخصص نیمه وقت در کلیه سازمان ها و ادارات دولتی).

ترجمه تخصصی حسابداری صنعتی (فعالیت مترجم آنلاین فریلنس در شرکت های تولیدی و صنعتی).

ترجمه تخصصی حسابداری مالی  ( به عنوان مترجم غیر رسمی موسسات تجاری و غیر انتفاعی).

 

 

 

مترجم متون حسابداری (مترجم همه فن حریف)

مترجمین رشته حسابداری توانایی ترجمه متون روانشناسي عمومي/ ترجمه تخصصی جامعه شناسي/ ترجمه اصول علم اقتصاد/ترجمه متون رياضيات کاربردي/ترجمه متون آمار کاربردي/ترجمه مباني کاربرد کامپيوتر/  ترجمه های متون مرتبط با پژوهش و عمليات/ ترجمه متون مديريت توليد/ ترجمه متون حقوق بازرگاني/ ترجمه متون مباني سازمان مديريت/ ترجمه متون توسعه اقتصادي / ترجمه متون مرتبط روش تحقيق را هم دارند و به همین دلیل این گروه از مترجمین در رشته های متعددی توانایی ترجمه دارند.

 

 

 

زبان های تخصصی ترجمه متون حسابداری

ترجمه های خوب و حرفه ای در رشته حسابداری بیشتر از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه می شوند. و در میان دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ترجمه انگلیسی به فارسی حسابداری در گرایشهای مختلف آن بیشتر به چشم میخورد. اما به دلیل سرعت گسترش متون مرتبط با علم حسابداری نوین و نشر و چاپ آثار بین المللی و کتب و منابع تخصی رشته حسابداری به بیشتر زبان های زنده دنیا دانشجویان و دانش آموختگان خواستار ترجمه فرانسه به فارسی متون حسابداری/ ترجمه آلمانی به فارسی متون حسابداری/ ترجمه به زبان های(اسپانیایی، ایتالیایی، چینی، روسی، عربی و ترکی استانبولی) نیز می باشند.

 

 

 

مترجم خوب و حرفه ای در ترجمه تخصصی حسابداری کیست؟

مترجم خوب و حرفه ای در ترجمه متون حسابداری شخصی است که مهارت و علم ترجمه خود را با گذشت زمان و به موازات گسترش فعاليت‌ هاي اقتصادي داخلی و خارجی و افزايش نیاز شرکت ها و نهاد های مدیریتی افزایش داده و دشواری و  پيچيدگي متون ترجمه، تشخیص و  هدف ها و روش هاي ترجمه فایل های تخصصی حسابداری و مقالات علمی بین المللی مرتبط با سیستم های اطلاعاتي، توسعه يافته را در متن مبدا بیابد. چرا كه اشخاص، شركت‌ها و دولت براي تصميم‌گيري در مورد توزيع مناسب منابع مالي به یک ترجمه  حرفه ای ، تخصصی و روان نیاز دارند.

با توجه به اینکه رشته حسابداری یک رشته­ کاملا کاربردی، حرفه ای و تخصصی است و محتوای متون ترجمه کتاب، مقاله، پایان نامه ، متون عمومی و...  شامل تصمیم ­گیری ها و گزارشات مالیاتی می باشد لذا به منظور کسب موفقیت در ترجمه متون حسابداری آشنایی با مبانی ترجمه مدیریت، ترجمه مبانی اقتصاد خرد و کلان، ترجمه ریاضی و آمار،ترجمه مبانی کامپیوتر، ترجمه متون قوانین و مقررات مالیاتی و تجارت، اصول بازار سرمایه برای مترجمین این رشته ضروری است.

دارالترجمه آنلاین آپ با ایجاد تیمی از مترجمین خلاق، مبتكر، صبور ومنضبط و رعایت اصل صداقت و رازداری در نگه داری ترجمه های مربوط به اسناد و مدارك سازمانی شرکت ها کاملا به حقوق مشتریان احترام میگذارد.
و بالاخره يك حسابدار براي موفقيت در اين دنياي پر از رقابت و تغيير و تحول بايد به ترجمه متون  امور مالي و تجزيه و تحليل‌هاي آن، علاقمند باشد.

مترجمین ما با تحمل ساعت ها كار در پشت يك ميز و صندلي و سرو كار داشتن با اعداد و ارقام ها و درج صحیح این اعداد و ارقام در متن مقصد و دقت و نظم سعی در ارائه بهترین ترجمه تخصصی حسابداری نموده اند.

 

 

 

بازار کار مترجمین حسابداری و وضعيت نياز کشور به ترجمه متون غیر رسمی و آنلاین حسابداری

همواره مترجمین رشته حسابرسی می توانند به عنوان یک حرفه مستقل به صورت کارمند مترجم تمام وقت ومترجم غیر رسمی حسابداری در قالب نهادهای حرفه­ای گوناگون از جمله انجمن­های حرفه­ای، موسسات حسابرسی بخش خصوصی و موسسات حسابرسی بخش عمومی در ایران مشغول به فعالیت ترجمه باشند.فعالیت مترجمین حسابداری بیشتر به صورت آنلاین و فریلنس می باشد. بنابراین نیاز به مترجم آنلاین و غیر حضوری و مترجم متخصص انگلیسی متون حسابداری و همچنین دیگر زبان های خارجی از ضروریات است.

مترجمین حوزه رشته حسابداری و حسابرسی از فرصت‌های متنوع شغلی برخوردار می­باشند به طوری که به ندرت دیده می­شود که مترجمی که به طور تخصصی و حرفه ای مشغول به فعالیت در زمینه ترجمه تخصصی  است و کارنامه موفقی از ترجمه های خوب دارد با مشکل بیکاری مواجه باشند. مترجمین متون حسابداری حسابرسی می توانند در زمینه­های گوناگون از جمله گرایش های حسابداری مالی، مدیریت، دولتی، مالیاتی، بیمه و غیره دست به ترجمه بزنند.

مترجمین متخصص در رشته حسابداری یکی از فعال ترین قشر مترجم در بازار ترجمه تخصصی هستند. با توجه به حجم عظیم دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های معتبر تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور و نیاز این قشر به ترجمه های دانشجویی حسابداری، ترجمه تخصصی ارزان حسابداری، ترجمه فوری و سریع، ترجمه تخصصی مقالات انگلیسی حسابداری، ترجمه تخصصی پایان نامه های کارشناسی ارشد در گرایشهای مختلف حسابداری بدون درنظر گرفتن محدودیت زمان و مکان بازار کار مترجمین فریلنس همیشه داغ و پویا است.

 

 

 

ترجمه آنلاین، تخصصی و غیر رسمی حسابداری در دارالترجمه آنلاین آپ

اعضای دارالترجمه آنلاین آپ  با توجه به تغییرات سریع جامعه امروزی و احترام و پاسخگویی به درخواست متقاضیان ترجمه آنلاین و غیر رسمی متون حسابداری در سیستم اقتصادی و اجتماعی کشور و حجم زیاد سفارشات ثبت شده در سایت ترجمه تخصصی آنلاین کتاب، مقاله و متن ترجمه آپ سعی در ارائه ترجمه های نامحدود و همزمان با بالاترین کیفیت ممکن نموده است.

مترجمین پاره وقت و نیمه وقت حسابداری مجموعه ما با زبان تجارت که زبان اصلی در ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات اساسی اقتصادی بسیاری از متون حسابرسی و حسابداری است  آشنایی کامل دارند. از ویزگی های مهم تیم مترجمین حسابداری ترجمه آپ تصمیم گیری صحیح و دقیق در انتقال مفاهیم پیچیده حسابداری، دارا بودن اطلاعات بالا در ترجمه گرایشهای مختلف حسابداری، توزیع مطلوب و مناسب و استفاده از منابع تایید شده واژگان تخصصی حسابداری است.

ترجمه آپ با توجه به نقش ترجمه متون حسابداری،  کلیه نیازهای دنیای متغیر بازرگانی و صنعت ، مدیران دفاتر برنامه ریزی بازرگانی و پیش بینی های اقتصادی کشور، موسسات بازرگانی، بانکها و واحدهای تولیدی و صنعتی، موسسات دولتی و شهرداریها موسسات دولتی و شهرداریها، دانشگاه های دولتی و آزاد، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی و موسسات حسابرسی  را در ترجمه های دقیق و فوری، ترجمه های آنلاین و تخصصی این متون به طور کامل رفع میکند.

 

 

 

کتاب های تخصصی ترجمه شده حسابداری در دارالترجمه آنلاین آپ

ترجمه تخصصی حسابداری مالی(ترجمه تخصصی اقتصاد خرد/ ترجمه تخصصی حقوق بازرگانی/ ترجمه تخصصی مبانی سازمان مدیریت/ ترجمه تخصصی اقتصاد کلان/ ترجمه تخصصی مدیریت اسناد و گزارش نویسی مالی)

ترجمه تخصصی رشته حسابرسی( ترجمه تخصصی حقوق تجارت/ترجمه تخصصی اصول حسابداری/ ترجمه تخصصی حسابرسی دولتی/ ترجمه تخصصی اصول و مبانی تنظیم بودجه دولتی/ ترجمه حسابداری صنعتی)

ترجمه تخصصی رشته حسابداری بازرگانی( ترجمه تخصصی مدیریت مالی/ ترجمه تخصصی سرپرستی سازمان/ ترجمه تخصصی پروژه مالی/ ترجمه تخصصی زبان فنی/ترجمه تخصصی کاربرد کامپیوتر در حسابداری)

ترجمه تخصصی رشته حسابداری دولتی( ترجمه تخصصی اصول حسابداری / ترجمه تخصصی حسابداری دولتی پیشرفته/ ترجمه تخصصی حسابداری دولتی / ترجمه تخصصی مباحث جاری در حسابداری/ ترجمه تخصصی پژوهش عملیاتی)

ترجمه تخصصی رشته مدیریت مالی(ترجمه تخصصی اصول حسابداری / ترجمه تخصصی حسابداری در مدیریت تکمیلی/ ترجمه تخصصی مدیریت مالی / ترجمه تخصصی حسابداری مالیاتی/ ترجمه تخصصی کتب حسابداری میانه)

دیدگاه ها
درج دیدگاه