ترجمه آپ
دارالترجمه رسمی ترجمه آپ

ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی یا علوم تجربی
نویسنده : س. ز
زمان ایجاد : 5 سال پیش

ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی یا علوم تجربی

با توجه به اهمیت ترجمه متون علوم طبیعی یا علوم تجربی،دارالترجمه آنلاین آپ بر اساس سیاست گذاری  کلان مجموعه در ارائه خدمات انلاین ترجمه، تایپ، ویراستاری و بازخوانی ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی  و جهت ایجاد تغییرات و تحولات اساسی و زیربنایی در صنعت ترجمه کشور اقدام به ایجاد یک تیم قدرتمند، متخصص، با تجربه و دارای بالاترین سطح آگاهی نموده است. دارا بودن دانش‌ ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی، فضای همکاری صمیمانه، اشتیاق و انگیزه تمام اعضا و کارکنان دارالترجمه آنلاین آپ موجب داشتن کارنامه درخشان این مجموعه در ارائه ترجمه های با کیفیت و اعلام رضایت مشتریان عزیز می باشد. مترجمین این مجموعه با پژوهش و تحقیق در موضوعات مربوط به ویژگی‌های فیزیکی طبیعت به عنوان موضوعات اصلی مورد بحث در متون علوم طبیعی به معنای وسیع به رعایت انتقال صحیح مفاهیم به متن مقصد پرداخته اند.

 

 

 

 - ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی در دارالترجمه آنلاین آپ

 - ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی در دارالترجمه آنلاین آپ

 - ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی(تجربی)

 - شاخه‌های اصلی ترجمه تخصصی متون علوم تجربی

 - ترجمه تخصصی متون فیزیک

 - لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های فیزیک در دارالترجمه آنلاین آپ

 - ترجمه تخصصی متون شیمی

 - لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های شیمی در دارالترجمه آنلاین آپ

 - ترجمه تخصصی متون زمین شناسی

 - لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های زمین شناسی در دارالترجمه آنلاین آپ

 - ترجمه تخصصی متون زیست‌شناسی

 -  لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های زیست شناسی در دارالترجمه آنلاین آپ

 

 

 

ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی در دارالترجمه آنلاین آپ

کلیه مترجمین و کارشناسان ترجمه در بخش های ترجمه، تایپ، بازخوانی و ویراستاری دارالترجمه آنلاین آپ که در حوزه ترجمه متون طبیعی فعالیت میکنن جزء افراد زبده و دارای دانش فنی ومهارت بالا هستند. اکثر این افراد در حوزه ترجمه تخصصی ترجمه علوم طبیعی کسب مهارت کرده اند به نحوی که مشتریان ترجمه علوم طبیعی از ترجمه کاملا با کیفیت و تخصصی بهره مند خواهند شد. ترجمه های دانشجویی و فوری با قیمت های مناسب در حوزه علوم طبیعی به طور کامل نیاز دانشجویان مقاطع بالای تحصیلی(کارشناسی ارشد و دکترا) چه در دانشگاههای بزرگ کشور (دانشگاه تهران، دانشگاه مشهد، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز و دیگر دانشگاه های شهرهای بزرگ) و چه دانشجویان دانشگاه های شهرهای کوچک را در زمان تحصیل خود برآورده میکند.

به دلیل ارائه خدمات ترجمه تخصصی به صورت آنلاین و فریلنس توسط دارالترجمه آنلاین آپ و عدم مراجعه حضوری برای ثبت سفارشات ترجمه متون تخصصی، دانشجویان کلیه دانشگاه های سراسر میهن اسلامی که در دانشگاه های دولتی و آزاد همچنین دانشجویان دانشگاه های پیام نور ، علمی کاربردی و دانشگاه های مجازی تازه تاسیس به سهولت می توانند از خدمات ترجمه تخصصی بهره مند شوند.

دانشجویان رشته های علوم زمین شناسی، دانشجویان رشته زیست شناسی، دانشجویان رشته فیزیک و درنهایت دانشجویان رشته شیمی به عنوان دانش آموختگان علوم بنیادین در رشته های علوم طبیعی به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای می توانند از خدمات ترجمه تخصصی علوم طبیعی با مناسب ترین قیمت های ترجمه مطابق با سلیقه و بودجه خود توسط مترجمین دارالترجمه آنلاین آپ بهره مند گردند.

 

 

 

تعاریف متفاوت ترجمه تخصصی متون تجربی(طبیعی)

ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی به صورت متفاوت تعریف شده‌ است، گاهی به نام ترجمه تخصصی علوم زیستی مرتبط با ترجمه متون زیست شناسی نامیده می شود و گاهی در ارتباط با ترجمه تخصصی متون زمین شناسی که مختص به همه گرایشها و تخصص های علوم مرتبط با زمین می باشد نام گذاری می شود. در این میان گستره ترجمه تخصصی متون علوم شیمی و فیزیک که از مهمترین علوم پایه متون تجربی هستند را نباید از یاد برد.

 

 

 

ترجمه تخصصی متون علوم طبیعی(تجربی)

علوم تجربی، همان علوم طبیعی و دانش‌هایی هستند که موضوع آن‌ها بررسی ویژگی‌های فیزیکی طبیعت همه جهاناست. به این معناعلوم طبیعی ازعلوم انسانی متمایزمی‌باشد. درعلوم طبیعی دانشمندان می‌کوشند تا پدیده‌های طبیعی با روش علمی وبراساس فرآیندهای طبیعی (ونه الهی یا عرفانی ومانند آن) توضیح داده شود. گاهی منظور از علوم تجربی همان علوم زیستی استولی این موضوع کاربرد رایج نیست و علوم زیستی بخشی از علوم تجربی به شمار می‌رود. در ایران امروز (پس از دهه‌ی 50 شمسی) بر خلاف دیروز (پیش از دهه‌ی 50 شمسی) به علوم طبیعی، علومتجربی می‌گویندکه به نظرمی‌رسد علوم طبیعی صحیح است و نه علوم تجربی؛ چرا که علومی که با تجربه حاصل می‌شوند محصور در علوم طبیعی نیست و شامل علومانسانی نیزمی‌شود.

ترجمه متون علوم تجربی شامل ترجمه گستره‌ای از علوم مختلف می‌باشد که محتوای تمام ترجمه ها بر مبنای تجربه، آزمایش و مشاهدات انسان‌ها قرار دارد. این شاخه از ترجمه همانند ترجمه متون علوم ریاضی که محتوای بسیاری از ترجمه های تخصصی آن ها دارای محاسبات و فرمول نویسی است، محتوای آن قرارگیری محاسبات در کنار آزمایش‌ها و تحلیل‌های تجربی‌ در متون مبدا به زبان های مختلف ترجمه از جمله انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسه، اسپانیایی، روسی و دیگر زبان ها است. در این بخش شاخه‌های مختلف ترجمه تخصصی متون علوم تجربی را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

ترجمه تخصصی متون علوم تجربی، بر اساس رعایت کامل اصل وفاداری به محتوای متن اصلی است.محتواها اغلب تجربه و مشاهده هایی که از از راه آزمون به دست می‌آیند را در متن مقصد منتقل می کنند.ترجمه های حرفه ای و تخصصی ترجمه هایی است که در هر مكان و زمان مشابه، قابل تجربه و تكرار نباشد و نتیجه مشابه و مشخص حاصل‌ نگردد.

 

 

 

شاخه‌های اصلی ترجمه تخصصی متون علوم تجربی

ترجمه متون علوم تجربی از شاخه‌هایی اصلی تشکیل ‌شده که شامل ترجمه تخصصی شیمی، ترجمه تخصصی فیزیك،ترجمه تخصصی زمین‌شناسی و ترجمه تخصصی زیست‌شناسی است. گاهی ترجمه تخصصی ریاضیات نیز در حوزه‌ی ترجمه علوم تجربی قرار می‌گیرد، چرا که در ترجمه این علم نیز تجربه ترجمه های محاسبات و فرمول نویسی نقش موثری ایفا می‌کند.

ترجمه متون شیمی محدود به ترجمه متونی است که محتوای اصلی آنهاعلم موادا ستودر حوزه‌ی خارج مواد حرفی برای گفتن ندارد و برای اثبات اتم، مولكول و... وابسته به فیزیك است. ترجمه متون فیزیك بسیار متنوع می باشد و دارای علم گسترده‌تری است و محتوای بیشتر ترجمه ها شامل علوم ریاضیات، قوانین حركت، نور و... را است. و در ترجمه های حرفه ای و تخصصصی فیزیک محتوای اصلی متن اتفاقات اطراف ما را توجیه می‌كند و حتی نظریاتی در مورد نحوه خلقت جهان هستی ارائه می‌نماید.

 

 

 

ترجمه تخصصی متون فیزیک

در ترجمه متون فیزیک که یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های دانشگاهی جهت ترجمه است مهم ترین مبحث و محتوا مربوط به متونی است که در ان ها صحبت از نجوم و اخترشناسی(تحقیقات ودرکاندکیاز حرکت خورشید، ماه وستارگان) به میان آمده است. در حقیقت ترجمه تخصصی متون فیزیک ترجمه متون مربوط به علم مطالعه‌ی خواص طبیعت(علم مواد) است.

بنابر توضیحات و تعاریف فوق هدف اصلی دارالترجمه آنلاین آپ ارائه بهترین سطح کیفی ترجمه تخصصی متون فیزیک می باشد. مترجمین دارالترجمه با دارا بودن تخصص و مهارت در ترجمه متونی که به بررسی و تحلیل طبیعت می پردازند  کاملا به ترجمه متون فیزیک اشراف دارند.و پس از سال ها تجربه در آموزش و افزایش مهارت در ترجمه متون مختلف رشته فیزیک، همواره در بهترین شکل ممکن سختی و آسانی متن مورد نظر را سنجیده و مطابق با قوانین خاص ترجمه های تخصصی و حرفه ای در پی ارائه بهترین و بالاترین کیفیت ترجمه و رضایت مشتریان گرامی می باشند.

 

 

 

لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های فیزیک در دارالترجمه آنلاین آپ

ترجمه تخصصی اتمی‌ ـ مولکولی، ترجمه تخصصی فیزیک‌ هسته‌ای، ترجمه فیزیک‌ حالت‌ جامد، ترجمه تخصصی هواشناسی‌، ترجمه تخصص فیزیک

 

 

 

ترجمه تخصصی متون شیمی

ترجمه متون شیمی، ترجمه علم مطالعه‌ی ساختار، خواص، ترکیبات و تغییر شکل مواد است. محتوای متون شیمی کاملا ساختار محور است و باید حتما توسط مترجم متخصص همین رشته انجام پذیرد. تا رسایی و شیوایی کلمات و معنای درست متن مبدا به خوبی منتقل گردد. در اکثر ترجمه های متون شیمی نامتعددی از  عناصرشیمیایی، ترکیبات شیمیایی، اتم‌ها، مولکول‌ها و برهمکنشمی آنها  موجود می باشد. و قرارگیری نام این عناصر و ترکیبات در متن مقصد آهنگ زیبایی را در ترجمه این منون ایجاد می کند.

 

 

 

لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های شیمی در دارالترجمه آنلاین آپ

ترجمه تخصصی شیمی آلی،ترجمه تخصصی شیمی معدنی، ترجمه تخصصی شیمی تجزیه، ترجمه تخصصی شیمی فیزیک، ترجمه تخصصی شیمی پلیمر، ترجمه تخصصی نانو شیمی، ترجمه تخصص فیتو شیمی، ترجمه تخصصی شیمی کاربردی، ترجمه تخصصی آموزش شیمی، ترجمه تخصصی شیمی دریا، ترجمه تخصصی شیمی پیشرانه ها، ترجمه تخصصی شیمی دارویی، ترجمه تخصصی شیمی فناوری اسانس

 

 

 

ترجمه تخصصی متون زمین شناسی

ترجمه متون زمین‌شناسی، بر مبنای ترجمه دانش علومی است که ماهیت سیاره‌ی زمین، تاریخ آن، ساختمان پوسته‌ی‌ آن، اجزاى درون، انواع سنگ‌ها و سنگواره‌ها را بررسی می‌نماید. با توجه به بررسی ترجمه تخصصی متون زمین شناسی در اکثر ترجمه ها از علومی که درباره‌ی‌ مواد سازنده‌ی زمین، نیروهای موثربرموادمزبور،برآیندهای نیروها، پراکندگی سنگ‌های پوسته‌ی سیاره، سرگذشت آن و همچنین گیاهان و جانورانی که در دوره‌های گوناگون زمین‌شناسی وجود داشته‌اند صحبت می شود.

 

 

 

لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های زمین شناسی در دارالترجمه آنلاین آپ

ترجمه تخصصی كاني شناسي(Mineralogy)،ترجمه تخصصی سنگ شناسي(Petrology)، ترجمه تخصصی هوا شناس(Meteorology)، ترجمه تخصصی آب شناسي( Hydrology) ، ترجمه تخصصی زمين شناسي ساختماني(Structural Geology)، ترجمه تخصصی زمين شناسي فيزيكي( Physical Geology) ،ترجمه تخصصی ديرين شناسي( Paleontology) ، ترجمه تخصصی رسوب شناسي(Sedimentology)، ترجمه تخصصی چينه شناسي( Stratigraphy) ، ترجمه تخصصی ژئومورفولوژي( Geomorphology) ، ترجمه تخصصی ژئو فيزيك(Geophysics)، ترجمه تخصصی ژئو شيمي(Geochemistry)، ترجمه تخصصی زمين شناسي اقتصادي(Economic Geology) ، ترجمه تخصصی زمين شناسي مهندسي(Engineering Geology)، ترجمه تخصصی فتوژئولوژي(Photo Geology) ، ترجمه تخصصی زلزلهشناسي(Seismology) ، ترجمه تخصصی آتش فشان شناسي(Volcanology) ، ترجمه تخصصی اقيانوس شناسي(Oceanography) ، ترجمه تخصصی پالئوژئوگرافي(Paleogeography)، ترجمه تخصصی پالئوبوتاني(Paleobotany) ، ترجمه تخصصی دور سنجي(Remote sensing)

 

 

 

ترجمه تخصصی متون زیست‌شناسی

ترجمه متون زیست‌شناسی بیشتر به ترجمه هایی با محتوای علوم طبیعی و دانش مربوط به مطالعه جانداران زنده می پردازد.با توجه به تخصصی بودن متون زیست شناسی اکثر مترجمین این رشته باید دارای مدرک مرتبط با علوم زیست شناسی باشند. ترجمه متون زیست شناسی شامل ترجمه موضوعات وسیعی است که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف هست.مترجمین دارالترجمه آنلاین آپ در حوزه متون علوم طبیعی دارای تخصص کامل در ترجمه متون مرتبط با ویزگی ها و رفتارسازواره ها،  ترجمه متون پیدایش گونه‌ها و نیز ترجمه متون برهمکنش جانداران بایکدیگر هستند.

 

 

 

لیست ترجمه های تخصصی انجام شده ی گرایش های زیست شناسی در دارالترجمه آنلاین آپ

ترجمه تخصصی زیست شناسی، ترجمه تخصصی علوم گیاهی(ترجمه تخصصی فیزیولوژی گیاهی، ترجمه تخصصیبیوسیستماتیک گیاهی)

ترجمه تخصصی زیست شناسی، ترجمه تخصصی سلولی مولکولی( ترجمه تخصصی میکروبیولوژی)

ترجمه تخصصی زیست شناسی، ترجمه تخصصی علوم جانوری(ترجمه تخصصی فیزیولوژی جانوری- ترجمه تخصصی بیوسیستماتیک جانوری)

ترجمه تخصصی زیست فناوری(ترجمه تخصصی بیوتکنولوژی)

ترجمه تخصصی زیست شناسی دریا(ترجمه تخصصی بوم شناسی دریا، ترجمه تخصصی جانوران دریا)

دیدگاه ها
درج دیدگاه